Imunita

22. 9. 2021

Imunita

Období nachlazení je tu. Které rostliny mohou posílit naši imunitu? Znáte je?

1) Syrový česnek

Česnek byl používán po celá staletí pro své léčivé vlastnosti. Česnek má například schopnost posílit imunitní systém, regulovat krevní tlak, bojovat proti zánětům a bojovat proti plísňovým infekcím. Některé studie dokonce uvádějí, že česnek může pomáhat ke snižování kardiovaskulárních onemocnění.

česnek

2) Zázvor

Pijte čerstvý zázvor v teplé vodě, aby jste prohřáli tělo.“ není jen staromódní přísloví, ale i potvrzená pravda. Zázvor obsahuje silné antioxidační a protizánětlivé látky, které snižují příznaky chřipky a posilují imunitní systém. Syrový zázvor má vysoký obsah minerálů, jako jsou měď, hořčík a draslík.

zázvor

3) Skořice

Čajová lžička skořice je neuvěřitelný kondenzovaný zdroj antioxidantů, který posiluje váš imunitní systém a celkové zdraví. Jedním z největších přínosů skořice je schopnost regulovat hladinu cukru v krvi, tím že zpomaluje rozpad sacharidů v trávicím traktu a zároveň zlepšuje citlivost inzulinu. Což mohou využít lidé trpící na diabetes. Skořice je také vysoce protizánětlivá, takže pomáhá při odvrácení chronických onemocnění a nemocí.

skořice

4) Kurkuma

Nejedná se pouze o kurkumu co se přidává do kari pro její lahodnou chuť, ale obsahuje také kurkumin, který je silným antioxidantem s protizánětlivými, antimikrobiálními a antikarciongenními účinky. Studie dokazují, že užívání kurkumy zlepšuje funkci mozku, bojuje s Alzheimerovou chorobou a snižuje riziko srdečních onemocnění a rakoviny, stejně jako zmírňuje artritidu. Použití kurkumy spolu s černým pepřem zvyšujete vstřebání kurkuminu do těla a to díky piperinu, který je v černém pepři obsažen.

Kurkuma

Rozmarýn je už od pradávna využíván jako léčivá bylina, a to jako pomoc pro zmírnění bolesti svalů, posílení imunity a oběhového systému, a v neposlední řadě zlepšení paměti. Nyní již víme, že rozmarýn obsahuje protizánětlivé a antioxidační látky, které neutralizují volné radikály.

rozmarýn