Trápí Vás stres a úzkost?

2. 6. 2021

Trápí Vás stres a úzkost?

Trápí Vás stres a úzkost? Máme pro Vás pár rad, jak s nim bojovat.

Úzkost je jedním z problémů, který postihuje více jak polovinu obyvatel světa. Jako každý duševní nebo emocionální zdravotní problém je důležité řešit úzkost z pohledu celého těla s cílem vyrovnat mozek a tělo.

Účinky neustálého stresu se mohou projevit zvýšeným krevním tlakem, záněty v těle, zvýšením hladiny cukru v krvi, zvýšením tělesného tuku a únavou, stejně jako depresí, špatným spánkem či již zmíněnou úzkostí.

Vzhledem k tomu, že příznaky jsou širšího spektra, pravděpodobně zjistíte, že dobře navržený vzorec na řešení všech „problémů“ bude účinnější, jak řešit každý problém zvlášť.

Pro tzv. „psychickou“ pohodu je dobré zařadit adaptogeny v podobě byliny – Schisandra chinensis (pomáhá zvládat stres a chrání mozek a tělo před stresem) a Bacopa monnieri (snižuje úzkost, zvyšuje koncentraci a zmírňuje fyzické příznaky).

Chisandra chinensisbacopa monnieri

Rovněž je nezbytné vyrovnat neurotransmitery ve vašem mozku. Klíčovými živinami pro produkci neurotransmiterů včetně GABA (klidný mozek), serotoninu („hormon štěstí“), dopaminu („energetický hormon“) jsou vitamín B1 a B6hořčíkcholinL-theanin a L-5-hydroxytryptofan (5-HTP).

Užívání těchto složek jako jednotlivých preparátů, by bylo hodně nejen finančně náročné ale i z hlediska dávkování. Proto je jednodušší najít potraviny, které tyto složky obsahují a snažit se je zapojit do každodenní stravy.

Dalším účinným lékem, je z Vašeho života vypustit tzv. stresory - neboli věci, osoby, činnosti co ve Vás stres a úzkost vyvolávají. Pokud to ovšem např. z profesního hlediska není možné, potom je dobré myslet na něco hezkého či si pustit hudbu co Vás uklidňuje a nic si z toho tzv. "nedělat", protože: "Zdraví máte jen jedno a žijete také jen jednou!"